Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek
Arch. Przemyska
par-kom1-300x200.jpg

Poniżej zgromadzono informacje, związane z Klasztorem Sióstr Nazaretanek w Komańczy, przydatne osobom, które chcą nawiedzić to miejsce.

Jak dotrzeć do Klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy?

Do Komańczy można dojechać z dwóch kierunków drogami samochodowymi oraz koleją (Bieszczadzki Żaczek – weekendowe połączenie kolejowe Rzeszów – Komańcza)

Jadąc drogą z północy, np. z Sanoka, wjeżdżamy do Komańczy wzdłuż linii kolejowej. Musimy dojechać do przystanku Komańcza–Letnisko i tuż za nim skręcić w prawo pod wiadukt kolejowy (uwagę zwraca drogowskaz: Klasztor Sióstr Nazaretanek). Bezpośrednio za wiaduktem powinniśmy zostawić samochód i asfaltową drogą dojść do Klasztoru pieszo (ok. 600 m).

pol2Wjeżdżając do Komańczy od strony Dukli i Jaślisk – należy za budynkiem Gminy Komańcza skręcić na Sanok (pojawia się drogowskaz brązowy: Do Klasztoru Sióstr Nazaretanek), minąwszy stację PKP Komańcza (po lewej stronie) i drewniany kościółek (po prawej str.), jechać prosto (ok. 1 km); skręcić pod wiadukt kolejowy po lewej stronie drogi, z tablicą informacyjną o klasztorze.

Jadąc autobusem od strony Sanoka należy wysiąść na przystanku Komańcza–Letnisko. Do Klasztoru udajemy się asfaltową drogą – do końca (około 600 m.)

W pobliże Klasztoru dotrzemy również czerwonym szlakiem, który przebiega przez Komańczę. Kierunek: od Duszatyna do Rymanowa – szlak przechodzi pod wiaduktem, częściowo dróżką asfaltową. Przy drodze widnieje tablica informacyjna: Do Klasztoru Sióstr Nazaretanek.

Miejsce to – słynne z internowania Prymasa Polski Stefana kard. Wyszyńskiego – można nawiedzać codziennie. w godzinach 8.30 – 17.00. Tel.: 13/ 46 77 056.

Msze św. w klasztornej kaplicy odbywają się: w tygodniu – o godz. 7.30, w środy o godz. 17.30; w niedziele i święta o 8.00 i o 17.30.

Izbę Pamięci Prymasa Polski Stefana kard. Wyszyńskiego można zwiedzać codziennie w godzinach:
8.30 – 12.00  i  14.00 – 17.00.
Zorganizowane grupy prosimy zgłosić wcześniej. Tel.: 13 4677056.
W poniedziałki Izba Pamięci zamknięta dla zwiedzających.
Msze św. w klasztornej kaplicy odbywają się:
w tygodniu – o godz. 7.30, w środy o godz. 17.30;
w niedziele i święta o 8.00 i 17.30.