Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek
Arch. Przemyska
par-kom1-300x200.jpg

Drodzy Pielgrzymi i Goście

Uczestnictwo we Mszy św. dla Parafian i Zwiedzających nadal pozostaje zawieszone (do odwołania).

Zwiedzających Izbę Pamięci prosimy o:

– noszenie maseczki.

– dezynfekcję rąk,

– unikanie dotykania elementów wyposażenia.

Do Izby Pamięci zapraszamy codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

W większej grupie zwiedzających możliwość wysłuchania historii internowania Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego opowiedzianej przez siostrę (np. przed klasztorem).

Dziękujemy za zrozumienie

08nPo parafiach archidiecezji przemyskiej peregrynuje Krzyż, który w czasie swej ostatniej Drogi Krzyżowej trzymał w dłoniach bł. Jan Paweł II.
Krzyż, który towarzyszył Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II podczas ostatniego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, został wykonany na terenie archidiecezji przemyskiej i po śmierci Papieża został przekazany przez abpa Mieczysława Mokrzyckiego na przechowanie do parafii Kraczkowa, mieszczącej się również na terenie archidiecezji. Stamtąd przekazywany jest on do różnych parafii w kraju. Po uroczystościach 33. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża rozpoczęła się jego peregrynacja w archidiecezji przemyskiej.
W każdej parafii archidiecezji przemyskiej krzyż przebywa dobę. Pierwszą stację miał 17 października 2011 r. w katedrze przemyskiej, a peregrynacja zakończy się 8 grudnia 2012 r. w parafii Chrystusa Króla w Jarosławiu.
Do parafii Komańcza krzyż przybył w dniu 4 lipca 2012 r. W naszej kaplicy odbywała się adoracja krzyża w nocy z 4 na 5 lipca.