Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek
Arch. Przemyska
par-kom1-300x200.jpg

Drodzy Pielgrzymi i Goście

Uczestnictwo we Mszy św. dla Parafian i Zwiedzających nadal pozostaje zawieszone (do odwołania).

Zwiedzających Izbę Pamięci prosimy o:

– noszenie maseczki.

– dezynfekcję rąk,

– unikanie dotykania elementów wyposażenia.

Do Izby Pamięci zapraszamy codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

W większej grupie zwiedzających możliwość wysłuchania historii internowania Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego opowiedzianej przez siostrę (np. przed klasztorem).

Dziękujemy za zrozumienie

30 grudnia 2011 r. – Święto Najśw. Rodziny z NazaretuUroczystość Patronalna Zgromadzenia Sióstr Najśw. Rodziny z Nazaretu, popularnie znanych jako Siostry Nazaretanki. Równocześnie jest to święto Patronalne wszystkich rodzin chrześcijańskich.

W naszej kaplicy, podczas porannej Eucharystii, siostry odnowiły swoje przymierze z Bogiem, ponawiając wspólnie złożone przed laty śluby wieczyste.

31nWieczorna Eucharystia, jak co roku, sprawowana była za rodziny. Podczas tej Eucharystii obecni małżonkowie uroczyście odnowili swoje przyrzeczenia, złożone w sakramencie małżeństwa.

Po Eucharystii, w gościnnej jadalni, przy tradycyjnej herbatce i choince, odbyło się miłe spotkanie rodzin. Nie zabrakło, oczywiście, kolęd i dzielenia się ciekawymi wspomnieniami.
Oby każda rodzina, złączona miłością i sakramentalnym węzłem małżeńskim, czerpała umocnienie i wzór życia z Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i św. Józefa.